نقد و بررسی کولر گازی

کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر

یکی از مسائل متعدد در استفاده از کولر گازی، مصرف بیش از حد برق الکتریکی آن کولر گازی است. همین الان که صحبت می کنیم مدهای جدیدی از کولر گازی به بازار عرضه شده است که به عنوان کولر گازی اینورتر شناخته می شود. مصرف برق کولر گازی اینورتر  نسبت به  کولرگازی های معمولی بسیار کاهش یافته است، بنابراین استقبال خاصی از آن شده است.

 کولر گازی اینورتر با بهره مندی از طراحی کمپرسور با سرعت روتاری، سرعت موتور را به عنوان جایگزینی برای روشن و خاموش کردن آن در زمان رسیدن به دمای تعیین شده کاهش می دهد. این عملیات علاوه بر افزایش کارایی و طول عمر کولر گازی در کاهش مصرف برق الکتریکی و نشاط کولر گازی تاثیر دارد.

کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر

انواع کولر گازی اینورتر

در این بخش چند نمونه از انواع کولر گازی اینورتر را برای شما برای بررسی بهتر و ارزیابی قیمت خرید برای شما فراهم کرده ایم تا با انواع مختلف کولر گازی اینورتر اشنا شوید .

کولر گازی ایوولی اینورتر 

خواندن
5 برند از بهترین کولر گازی کم مصرف + راهنمای خرید

کولر گازی ایوولی اینورتر 12000 +++EVDC-12K-A ، کولر گازی ایوولی اینورتر 18000 +++EVDC-18K-A ، کولر گازی ایوولی اینورتر 24000 +++EVDC-24K-A ، کولر گازی ایوولی اینورتر 30000 +++EVDC-30K-A

کولر گازی گری اینورتر

کولر گازی اینورتر گری 12000 ،  کولر گازی اینورتر گری 18000 ،  کولر گازی اینورتر گری 24000  ، کولر گازی اینورتر گری 30000 اشاره نمود .

کولر گازی جنرال گلد اینورتر 

کولر گازی جنرال گلد اینورتر 18000 ،  کولر گازی جنرال گلد اینورتر 24000

آشنایی با کولر گازی اینورتر

با توجه به این واقعیت، در پاسخ به سوال کولر گازی اینورتر چیست، ممکن است با هدف کاهش مصرف برق، مجهز به دستگاه اینورتر عرضه شود. همانطور که ما صحبت می کنیم، سوالات مربوط به اینورتر کولر گازی چیست؟ نحوه عملکرد کولرهای گازی اینورتر در بین مشتریان ذکر شده است. در این مقاله، همراه با آشنایی با کولرهای گازی اینورتر، مزایا و معایب استفاده از آن را  بررسی خواهیم کرد.

کولر گازی ایوولی 18000 اینورتر +++EVDC-18K-A

کولر گازی اینورتر چیست؟

  در کولر گازی اینورتر (کولرگازی کم مصرف) از کمپرسورهای روتاری به عنوان جایگزین کمپرسورهای پیستونی استفاده می شود. این طرح در مدهای جدید این دستگاه خنک کننده با هدف کاهش مصرف برق و افزایش طول عمر کولر گنجانده شده است. 

برای افزایش درک این تنظیمات به کار رفته در کمپرسور این نوع کولر، ضروری است که نگاهی به کارایی کمپرسورهای بسته و روتاری بیندازیم.

بدون کولر گازی اینورتر یا معمولی

با نظارت بر دمای محیط، کمپرسورهای روتاری یا پیستونی موتور کولر گازی را به سرعت بر روی آن می چرخانند زیرا با دمای ثبت شده توسط مصرف کننده متفاوت است و شروع به پمپاژ هوای سرد به اتمسفر با یک شوک شدید می کنند. علاوه بر این، به محض رسیدن به دمای مشخص شده، ممکن است فرمان خاموش کردن موتور و شروع دوباره نظارت بر دمای محیط را با مشکل مواجه کنند.

خواندن
بهترین کولر گازی و لیست بهترین برندهای کولر گازی 2022

کولر گازی اینوتر دار

در   کمپرسورهای با سرعت روتاری  ، زمانی که دمای محیط به درجه مشخص شده برسد. موتور کولر خاموش نمی شود و صرفاً چرخه تمرین آن کاهش می یابد. به این ترتیب، با تغییر دمای مشخص شده و نیاز به فعال کردن مجدد موتور کولر، دیگر تمایلی به نمایش آن وجود ندارد و صرفاً سرعت موتور افزایش می یابد.

کمپرسورهای سرعت نصب شده در سیستم های کولر گازی معمولی و قدیمی استفاده شده است. و یکی از بسیاری از عوامل افزایش ارزش برق الکتریکی، استفاده از برخی از این کولرها بود. اما با ظهور کمپرسورهای سرعت روتاری و استفاده از آنها در کولرهای سوخت اینورتر یا کم مصرف. ما با کاهش مصرف برق الکتریکی و بهینه سازی مصرف مواجه هستیم.

ENERGY PRO

کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر چگونه کار می کند؟

عملکرد کولر گازی کم مصرف بلافاصله به دستگاه اینورتر داخلی آن مرتبط می شود. این دستگاه که برای تغییر DC موجود به AC قابل شارژ است، علاوه بر این سرعت موتور کولر را تنظیم می کند. و لزوم روشن و خاموش کردن مکرر و متناوب آن را برطرف می کند. این مشکل باعث کاهش مصرف برق الکتریکی شده و این کولر گازی را بسیار کمتر دوستدار محیط زیست می کند.

با روشن کردن   کولر گازی اینورتر  ، دمای مطمئنی را برای آن تنظیم خواهید کرد. برای مثال، شاید لازم باشد دمای محیط را روی 22 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. موتور کولر شروع به کار می کند و باد خنک مشابه این دما وارد جو می شود. سپس هنگامی که دمای جو به 22 درجه سانتیگراد می رسد، اینورتر سرعت موتور را کاهش داده و برق آن را کاهش می دهد.

خواندن
بهترین مدل کولر گازی گری 30000

در این بازه، کمپرسور دمای محیط روتاری را در اختیار دارد و به سرعت چون با 22 درجه سانتیگراد متفاوت است، اینورتر یک بار دیگر برق الکتریکی اضافی به موتور کولر می دهد و سرعت آن افزایش می یابد. سپس یک بار دیگر که دما به 22 درجه سانتیگراد می رسد، اینورتر توانایی ورود به موتور را کاهش داده و سرعت آن را کاهش می دهد.

مزایای کولر گازی اینورتر

در کنار مواردی که در معرفی مقاله کولر گازی اینورتر مطرح شد، می توان مزایای مختلفی را برای استفاده از این مانکن کولر گازی ارائه داد. در ادامه با برخی از مزایای عالی کولر گازی اینورتر آشنا خواهید شد.

کم مصرف بودن کولر گازی اینورتر

همانطور که بیان کردیم؛ از آنجا که کولر گازی اینورتر دارای یک کمپرسور با سرعت روتاری و اینورتر داخلی آن است، آماده است تا گردش برق الکتریکی را تغییر دهد. مصرف برق الکتریکی   کاهش می یابد. در حقیقت، تنظیم سرعت موتور به عنوان جایگزینی برای روشن و خاموش کردن آن به طور متناوب مصرف برق الکتریکی را کاهش می دهد و سلامت دستگاه را حفظ می کند.

بدانید که ارائه سهم و مقدار دقیق برای این تخفیف در مصرف برق الکتریکی امکان پذیر نیست. این مشکل در مناسبت های کاملا متفاوت سال و بر اساس دمای هوا متفاوت خواهد بود. ما به شما توصیه می کنیم مقاله کولر گازی متحرک را نیز بیاموزید.

صدای کم کولر گازی اینورتر کم مصرف

به دلیل طراحی جدید و تخفیف و بهبود سرعت موتور، به عنوان جایگزین روشن و خاموش. صدای بسیار کمتری از این خنک کننده های کم مصرف دریافت خواهید کرد. در حقیقت صدای عملکرد آنها کم و یکنواخت است و روشن شدن ناگهانی در واقع صدای آن را منتقل نمی کند.

خواندن
نقد و بررسی کولر گازی ایوولی 12000

معایب کولر گازی اینورتر

در قسمت قبل، بابرخی از مزایای فوق العاده کولر گازی اینورتر آشنا شدید،   اما این دستگاه خنک کننده مانند مدل های مختلف دارای معایبی نیز می باشد که احتمالاً یکی از مهم ترین آنها در این قسمت به شرح زیر خواهد بود. 

 

تعمیرات کولر گازی اینورتر

این کولر گازی کم مصرف نسبت به کولر گازی مختلف طول عمر بیشتری دارند. با این حال اگر بخواهید تعمیر کنید، یک دوره دشوار اضافی در انتظار شما است. به طور معمول، هیچ مداخله خصوصی در بازیابی و راه اندازی مجدد این کولرها پاسخگو نیست و بدون شک بهترین کار این است که از یک سرویس با استعداد و قابل اعتماد سود ببرید.

ارزش بیش از حد کولر گازی اینورتر

با در نظر گرفتن تخصص فوق العاده روز که در طراحی و ساخت کولر گازی اینورتر استفاده می شود، بهتر است برای خرید آنها ارزش بهتری را پیش بینی کنید. در واقع با در نظر گرفتن نوع کارایی و کاهش مصرف برق الکتریکی در این کولرها، ارزش بیشتر آنها احتمالاً با توجیه مالی همراه خواهد بود.

بررسی خرید کولر گازی اینورتر

در صورتی که قصد خرید کولر گازی اینورتر را دارید، حتما باید از تامین کنندگان و شرکت های معتبر خرید خود را انجام دهید. به همین ترتیب، اکیداً توصیه می شود که به برچسب فنی کولر گازی کم مصرف توجه کنید و توضیحات آن را فراموش نکنید. و قبل از خرید، جزئیاتی در مورد مدهای کاملاً متفاوت کولر گازی دریافت کنید و ممکن است اطلاعاتی برای تهیه کولر گازی بخواهید   .

از آنجایی که تعمیرات کولر گازی اینورتر نسبت به انواع معمولی آن سخت تر و سخت تر است، اکیداً توصیه می شود که خرید خود را از تولید کنندگان و شرکت ها با گارانتی و خدمات پس از فروش انجام دهید. در هر صورت برای انجام تعمیرات و تعویض کولر گازی خریداری شده باید از سرویس کارهای متفرقه و خارجی استفاده کنید.

خواندن
نقد و بررسی کولر گازی زانتی 30000

 

بیشتر بخوانید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید