نقد و بررسی کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی + اساس متراژ + 15 نکته طلایی

دلایل پریدن فیوز کولر گازی یا اسپیلت

راهنمای خرید کولر گازی + اساس متراژ + 15 نکته طلایی

 

فروشگاه سرمارسان

 

راهنماتی خرید کولر گازی با توجه به با توجه به عدم جواب گوییی کولر های آبی و محبوبیت کولر گازی  ، توجه زیادی به خرید  کولر گازی شده  ، اما با وجود مدل ها و برندهای مثل کولر گازی جنرال مکس ، کولر گازی جنرال گلد ، کولر گازی زانتی ،کولر گازی گری ، کولر گازی جنرال شکار که وارد بازار شده است، بسیاری از خریداران را سر درگم در زمینه خرید کولر گازی کرده است .

اگر شما هم سوالاتی در ارتباط با خرید کولر گازی داشتید حتما در این مقاله ما را دنبال کنید یا سریعا با مشاوران سرمارسان که بهترین تضمین کیفیت و قیمت در زمینه خرید کولر گازی می دهند با شماره ی 02191035004 و 09201002329 تماس حاصل فرمایید .

در زمانی که اوج گرمای تابستان شما را خسته و کوفته کرده است سرمای دلچسب یک کولر گازی و هوای دلچسب نمی‌تواند خستگی را از تن درآورد. راهنمای خرید کولر گازی خوب از مهم ترین نکات یک خرید ایده ال است که با راهنمای خرید کولر گازی میتوانید بهترین انتخاب خرید یک کولر گازی را داشته باشدی تا تابستان خود را به زمستان در منزل خود تبذیل کنید .

بهترین برند های کولر گازی

 در این قسمت لیستی از بهترین برند های کولر گازی را برای شما فراهم کردیم تا بهترین انتخاب را در خرید کولر گازی داشته باشید . بهترین برند های کولر گازی شامل برند های گری ، ایوولی ، زانتی ، جنرال مکس ، جنرال گلد ، جنرال شکار و .. می باشد .

 

برندهای کولر گازی 12000

فروشگاه سرمارسان لیست بهترین برند های این ظرفیت 12000 برای مشا فراهم کرده هست جنرال مکس 12000 ، جنرال گلد 12000 ، زانتی 12000 ،  ایوولی 12000 ، جنرال شکار 12000 ، کولر گازی گری 12000 ، کولر گازی گری 12000 اینورتر 

برندهای کولر گازی 18000

فروشگاه سرمارسان لیست بهترین برند های این ظرفیت 18000 برای مشا فراهم کرده هست جنرال مکس 18000 ، جنرال گلد 18000 ، زانتی 18000 ،  ایوولی 18000 ، جنرال شکار 18000 ، کولر گازی گری 18000 اینورتر ، کولر گازی گری 18000 

برندهای کولر گازی 24000

فروشگاه سرمارسان لیست بهترین برند های این ظرفیت 24000 برای مشا فراهم کرده هست جنرال مکس 24000 ، جنرال گلد 24000 ، زانتی 24000 ، ایوولی 24000 ، جنرال شکار 24000 ، کولر گازی گری 24000 ، کولر گازی گری 24000 اینورتر 

برندهای کولر گازی 30000

فروشگاه سرمارسان لیست بهترین برند های این ظرفیت 30000 برای مشا فراهم کرده هست جنرال مکس 30000 ، جنرال گلد 30000 ، زانتی 30000 ،  ایوولی 30000 ، جنرال شکار 30000 ، کولر گازی گری 30000 اینورتر ، کولر گازی گری 30000 

 

راهنمای خرید کولر گازی

1- کدام کولر گازی خوب است ؟

بر اساس اشنایی با انواع آن : اول باید انواع کولر گازی رابه شما معرفی کنیم تا با راهنمای خرید کولر گاز به شما کمک کند تا انتخاب کنیم که کدام نوع کولر گازی برای مکان مورد نظر شما مناسب است.

کولر گازی پنجره ای:

کولر گازی پنجره ای
کولر گازی پنجره ای

خرید کولر گازی پنجره ای – یکی از اساسی ترین و ساده ترین انواع کولر گازی، یک سیستم یک تکه است که تمام اجزای سیکل تبرید را در خود جای داده است، به این معنی که کمپرسور و فن در یک بسته قرار دارند. کولر گازی پنجره ای به راحتی داخل پنجره و مجرای هوا جا می شود، بنابراین در هنگام خرید باید فقط به اندازه پنجره ای که کولر گازی در آن قرار گیرد توجه کنید. قرار دادن این تجهیزات در خارج از پنجره نیز باعث شنیده شدن صدای کمپرسور در داخل و به دنبال آن خنک شدن می شود.
لازم به ذکر است کولرهای پنجره ای دبی بالاتری نسبت به سایر تجهیزات خنک کننده دارند. به طور معمول این نوع کولرگازی ها ریموت کنترل ندارند که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد.

لیست قیمت کولر گازی زانتی 12000 ، 18000 ، 24000 ، 30000

کولر گازی

چه فرقی بین گاز R410 با گاز R22 می کند ؟

 کولر گازی قابل حمل:

خرید کولر گازی پرتابل یک کولر گازی یک تکه است که در پشت آن یک شیلنگ پلاستیکی وصل شده است تا گرمای موتور را بدون نیاز به نصب یا تجهیزات خاصی خارج کند. این مدل از کولر گازی برای استفاده در اماکن کوچک اجاره ای و یا استفاده موقت به مساحت 20 تا 30 متر مربع طراحی شده و به دلیل چرخ دار بودن قابل حمل می باشد.

 

کولر گازی پرتابل Evvoli
کولر گازی پرتابل Evvoli

کولر گازی دیواری:

خرید کولر گازی دیواری این نوع جداسازی ها بر خلاف کولر گازی های سیار از دو قسمت تشکیل شده است یعنی دارای یونیت بیرونی نیز می باشند. پنل اصلی آن روی زمین است اما خازن آنها باید خارج از محل نصب شود.
به دلیل ظرفیت زیاد تخلیه هوا و ظرفیت زیاد سرمایش و گرمایش برای سالن های بزرگ و اتاق های بزرگ مناسب هستند.
لازم به ذکر است که این کولرها مانند کولرهای سیار قابل جابجایی نیستند.

 

 کولر گازی اسپلیت:

کولر گازی اسپلیت به دو قسمت تقسیم می شود که یک قسمت آن برای فضای داخلی اتاق و قسمت دیگر خارج از موتور یا کمپرسور است که می توانید دور از نصب پنل با کمترین صدا از آن استفاده کنید. اما این نوع کولر گازی فضای بیشتری نسبت به کولر گازی پنجره ای اشغال می کند و کولر گازی های قابل حمل در فضای باز قرار دارند. با این حال، اگر به فضای داخل اتاق توجه بیشتری داشته باشید، کولر گازی قابل حمل بدترین انتخاب است زیرا فضای زیادی را در کف کنار پنجره اشغال می کند.

خرید کولر گازی بر اساس طراحی محفظه داخلی کولر گازی اسپلیت، از آنجایی که فضای کمی را اشغال می کند و معمولاً روی دیوار نصب می شود، بهترین ظاهر را دارد، اما با توجه به اینکه قسمت آن در بیرون قرار گرفته است، ظاهر بسیار زیبایی دارد. نرسید، پس اگر به محیط زیست اهمیت می دهید، بهتر است یک کولر گازی قابل حمل انتخاب کنید

کولر گازی ایوولی گلدن 24۰۰۰

بر اساس میزان صدا

بی صداترین گزینه هستند زیرا کمپرسور خارج از اتاق است، در حالی که واحدهای پرتابل و پنجره ای صدای بیشتری دارند زیرا کمپرسورهای آنها از هم جدا نیستند و نصب خواهند شد. البته قابل درک است که میزان صدای کولر گازی های قابل حمل بسته به مدل متفاوت است.

نکته این است که در سیستم اسپلیت، از آنجایی که واحد تبرید از کمپرسور جدا می‌شود، این امر تولیدکنندگان را قادر می‌سازد تا کولرهای گازی با ظرفیت بالاتر تولید کنند. که می تواند محیط بیشتری را تهویه کند و در مقایسه با یک پنجره و یک کولر گازی قابل حمل بسیار بلند و چشمگیر است.

کولر گازی 24000

2- انتخاب کولر گازی با پنل زیبا

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید کولر گازی توصیه می شود، توجه به پنل آن است.
طراحی پانل واقعا مهم است. تنها چیزی که بعد از نصب کولر گازی می بینید پنل آن است. نقش یخچال را می توان به ویترین تشبیه کرد. زیبایی پنل کولر گازی باعث می شود از محصول خریداری شده لذت بیشتری ببرید. پس سعی کنید یخچالی با زیباترین پنل موجود متناسب با بودجه خود انتخاب کنید. البته هر چه پنل زیباتر باشد، مستقیماً به قیمت نهایی آن بستگی دارد و هر چه سردتر باشد، جذابیت آن بیشتر می‌شود، قیمت آن بیشتر می‌شود.

 

3- راهنمای خرید کولر گازی بر اساس هزینه خرید کولر گازی ؟

که در خرید کولر گازی باید به آن توجه کنید. اگر ظرفیت سرمایش کولر گازی انتخابی شما کمتر از مقدار مورد نیاز شما باشد با مشکل راندمان ناکافی مواجه خواهید شد و محیط شما آنطور که انتظار داشتید خنک نمی شود. اگر یخچالی با ظرفیت بیشتر از نیاز خود می خرید، هر چه زودتر آن را خاموش کنید تا یخ نزند! علاوه بر این مشکل مصرف بیش از حد انرژی بر سر راه شما ظاهر خواهد شد.

واحد اندازه گیری عملکرد کولر گازی

یکی دیگر از مواردی که به شما در خرید کولرگازی با BTU   یا    BTU  کمک می کند  ، واحد ظرفیت تقسیم شده است که میزان سرمایش در واحد زمان را نشان می دهد که به این معنی نیست که دمای هوا کمتر است، بلکه میزان آن است. سرمایی که بیشتر وارد محیط می شود. BTU ها را می توان به صورت ریاضی محاسبه کرد. ظرفیت کولر گازی شما بسته به منطقه، نوع اتاق و شرایط آب و هوایی متفاوت خواهد بود. در اینجا برخی از امکانات کولر گازی بسته به مساحت اتاق وجود دارد.

توان    BTU   / ساعت مساحت (متر مربع)
10000 30-36
12000 37-40
16000 60-70
18000 75-80
24000 110-140
28000 170-200

نکات خرید کولر گازی برای مناطق مختلف در دسته های زیر

دسته اول : (مناطق معتدل و مرطوب)

محیط های مسکونی: برای هر متر مربع ۴۰۰ تا ۵۰۰ بی تی یو

محیط های اداری: برای هر متر مربع ۵۰۰ تا ۷۰۰ بی تی یو

محیط های تجاری: برای هر متر مربع ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ بی تی یو

به عنوان مثال برای یک خانه 60 متری حدود 24000 ظرفیت مناسب کولر گازی برای مناطق مرطوب و معتدل می باشد .

 

 دسته دوم : (مناطق گرم و خشک)

محیط های مسکونی: برای هر متر مربع ۵۰۰ تا ۶۰۰ بی تی یو

محیط های اداری: برای هر متر مربع ۶۰۰ تا ۸۰۰ بی تی یو

محیط های تجاری: برای هر متر مربع ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بی تی یو

دسته سوم : (مناطق گرم و مرطوب)

فضای اداری: برای هر متر مربع ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بی تی یو

فضای تجاری: برای هر متر مربع ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ بی تی یو

مقدار بی تی یو به عوامل آب وهوایی و رعایت استاندارد های مبحث ۱۹ ملی ساختمان نیز ارتباط دارد.

عوامل موثر بر قدرت مفاصل

ظرفیت های فوق تقریبی بوده و در تعیین ظرفیت کولرگازی باید فاکتورهای دیگری را در نظر گرفت. در اینجا به برخی از این عوامل اشاره می کنیم و می توانید با در نظر گرفتن آنها آنها را از هم جدا کنید. راحت تر بخر

حجم ترافیک

ترافیک داخلی یکی از موثرترین عوامل در حفظ دمای ثابت محیط است. هر چه تردد در اتاق بیشتر باشد، کولر گازی بیشتری باید با قدرت بیشتری انتخاب شود. علاوه بر شلوغی، باید از عایق بودن درها و پنجره ها نیز مطمئن شوید.

زمان

عملکرد کولرهای گازی بسیار تحت تاثیر اقلیم است، برای مناطق جنوبی کشور با آب و هوای بسیار گرم باید کولرهای گازی با ظرفیت حداقل 18000 BTU انتخاب شود. کولر گازی گرمسیری یکی از انواع کولر گازی موجود در مناطق جنوبی با هوای گرم است.

تعداد افراد در فضا

عامل دیگر تعداد افراد در اتاق است. هر چه تعداد افراد در اتاق بیشتر باشد، ظرفیت کولر باید افزایش یابد.

خورشید کیهان

آفتاب گرفتن یکی از مهم ترین عواملی است که بر میزان سرمایش اسپلیت تأثیر می گذارد. اگر فضای شما بسیار آفتابی است، لازم است 1000 BTU به ظرفیت فعلی کولر گازی اضافه کنید، اما اگر فضای شما بیشتر سایه دارد، اینطور نیست. شما باید این را در نظر بگیرید

استاندارد سقف

یکی دیگر از عوامل مهم در عملکرد کولرگازی ارتفاع سقف است. ارتفاع سقف یک ساختمان معمولا بین 2.7 تا 3.0 متر است. اگر ارتفاع سقف بیشتر از اندازه اعلام شده باشد، افزایش ظرفیت تقسیم شده ضروری است.

وسایل گرمایشی و اتاق ها

وجود اتاق ها و وسایل گرمایشی برای سرمایش کولر گازی کارآمد است. آشپزخانه در خانه به دلیل پخت و پز و وجود اجاق گاز، فضای گرمازا به حساب می آید و برای فضاهای کنار آشپزخانه باید اسپیلت با ظرفیت بیشتر انتخاب کنید.

گردش هوا

گردش هوای مناسب در اتاق باعث تسریع خنک شدن می شود. اتاق‌هایی که گردش هوا در آن‌ها مشکل است، با کولر گازی بزرگتر یا اضافه کردن یک پانل داخلی مورد نیاز هستند. معمولا برای ایجاد گردش هوا از چند پنل داخلی استفاده می شود که در فاصله مشخصی در فضا قرار می گیرند.

4 – مشورت راهنمای خرید کولر گازی

بهتر است از یک متخصص جواب بگیرید. برای مثال، اگر این کار را نکنید، ممکن است یک کولر گازی پرقدرت بخرید و پاسخ مثبتی را که انتظار دارید دریافت نکنید، و بعداً متوجه شوید که شاید دو کولر گازی کوچکتر ممکن است نیاز شما را بهتر برآورده کند. گاهی اوقات خرید چند کولر گازی اشتباه است و یک کولر گازی کار شما را شروع می کند. 

تعیین این مشکل و تعیین میزان انرژی مورد نیاز شما از هر کدام نیز به متخصص بستگی دارد. یک بار با یک متخصص مشورت کنید تا در دراز مدت به یک پاسخ خوب برسید. خسیس نباش و سراغ کسی برو که تجربه اش بیشتر از توست.

 

 5- کدام کمپرسور تهویه هوا دارد؟

کمپرسور یا موتور در هر وسیله ای به عنوان قلب این سیستم عمل می کند و یکی از مهم ترین اجزای آن است. کولر گازی نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید کولر گازی با بهترین کمپرسور خریداری کنیم. 

خرید کولر گازی کمپرسور پیستونی

در این نوع کمپرسور از پیستونی که در داخل سیلندر قرار دارد برای فشرده سازی مبرد استفاده می شود. کمپرسورهای پیستونی معمولاً بین 16000 تا 37000 BTU درجه بندی می شوند و یکی از معایب اصلی آنها میزان صدای بالای آنها است. کمپرسور رفت و برگشتی را کمپرسور رفت و برگشتی نیز می گویند.

خرید کولر گازی کمپرسور روتاری

کمپرسور دوار دارای مکانیزم جابجایی مثبت بوده و از نوع روتاری می باشد. معمولاً در جاهایی که فشار و حجم هوا زیاد است به جای کمپرسورهای رفت و برگشتی از کمپرسورهای روتاری استفاده می شود.
کمپرسورهای روتاری با ظرفیت 6000 تا 35000 BTU تولید می شوند. کمپرسورهای روتاری کم صداتر و کارآمدتر هستند.

خرید کولر گازی کمپرسور اسکرول

به کمپرسور اسکرول کمپرسور اسکرول نیز می گویند. حرکت مخالف دو مارپیچ داخلی گاز را فشرده می کند. بنابراین، یکی از مارپیچ ها ثابت است، در حالی که دیگری در حال حرکت است و حرکت مارپیچ متحرک باعث فشرده شدن گاز می شود.

بهترین کمپرسور کولر گازی؟

در بین کمپرسورهای کولر گازی، کمپرسور اسکرول بهترین کمپرسور کولر گازی است که در مقایسه با کمپرسورهای دوار و رفت و برگشتی عملکرد بهتری دارد، اما بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و کمپرسور روتاری یکی از پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی است. .

کمپرسور کولر گازی

6- راهنمای خرید کولر گازی در ارتباط با کولر گازی اینورتر یا معمولی کدام را بخریم ؟

گزینه بعدی خرید کولر گازی با اینورتر است، اینورتر عملکردی است که از طریق برد الکترونیکی به کمپرسور اضافه می شود و اینورترها در تمامی کمپرسورها قابل استفاده هستند.

در واحدهای تبرید بدون اینورتر، کمپرسور زمانی خاموش می شود که دمای محیط به سطح دلخواه تنظیم شده توسط واحد برسد. با گذشت زمان، با افزایش دمای محیط، کمپرسور دوباره راه اندازی می شود. این واحدهای تبرید تنها دو حالت کار برای کمپرسور و موتور دارند: روشن یا خاموش. با این حال، کمپرسورهای مجهز به سیستم اینورتر، کمپرسور را هنگامی که به دمای مورد نظر می رسد خاموش نمی کنند، بلکه فقط سرعت موتور را کاهش می دهند. به همین دلیل به موتورهای سرعت متغیر معروف هستند.

تفاوت بین کولر گازی معمولی و اینورتر

قیمت  : اولین و مهمترین تفاوت آنها قیمت کولر گازی است که نسبت به اینورتر معمولی گرانتر است.

مصرف انرژی  : در نوع اینورتر، از آنجایی که برای حفظ تعادل دمای محیط، نیازی به روشن و خاموش کردن کمپرسور نیست، مصرف انرژی کولر گازی اینورتر کمتر از حد معمول است. در نتیجه انرژی کمتری مصرف می کند. قیمت اینورتر بالاتر از حد معمول است، اما این با تفاوت در مصرف انرژی کمتر آن جبران می شود.

نوسازی و تعمیر  : کولر گازی اینورتر از آنجایی که سیستم پیچیده تری دارد، در هنگام سرویس و تعمیر کولر گازی بیش از حد معمول هزینه خواهد داشت و باید توسط تکنسین سرویس کولر گازی تعمیر و سرویس شود.

ر سرعت خنک کننده   : یکی دیگر از این تفاوت ها سرعت تولید هوای سرد است که در نوع اینورتر از نوع معمولی بیشتر است.

صدای کمتر   : از آنجایی که کمپرسور اینورتر کولر گازی به طور مداوم روشن یا خاموش نمی شود، این کولر گازی نه تنها انرژی کمتری مصرف می کند، بلکه صدای کمتری نیز می شنود.

7- راهنمای خرید کولر گازی بر اساس مصرف برق کولر گازی ؟

حتما در مورد نوع برق مصرفی خود با جزئیات تحقیق کنید. همانطور که در ابتدا گفتیم مصرف انرژی کولر گازی پنجره ای بسیار بالاست و دلیل اصلی قیمت پایین آنها مصرف زیاد است. از آنجایی که گاز برای ماشین زیر پا ضروری است، به مصرف انرژی کولر گازی توجه کنید که باید حداقل سه ماه در شب و روز کار کند. کمپرسورهای کولر گازی نیز در طول زمان برای کاهش مصرف انرژی بهینه شده اند. مطمئن شوید که مبدل هستید و فاکتور زیر را حتما در نظر بگیرید.

اما از قبل بدانید که برق مورد نیاز کولر گازی شما چگونه باید تامین شود. اکثر کولرهای خانگی با برق تک فاز کار می کنند، در حالی که برخی از آنها به برق سه فاز نیاز دارند. همین برق تک فاز برای کولر گازی پنجره ای و اسپلیت کافی است. اما برای کولرگازی های ایستاده و آنهایی که برای فضاهای پر جمعیت طراحی شده اند به برق سه فاز نیاز خواهید داشت.

8- به سطح انرژی کولر گازی توجه کنید

بله، الزامی است. این نسبت به معنای نسبت بهره وری انرژی است. با این معیار می توانید متوجه شوید که کولر چقدر برق را به سرما تبدیل می کند. هر چه EER بالاتر باشد، واحد تبرید بهتر است. ترکیب یک EER بالاتر و یک مبدل بهتر در یک کولر گازی می تواند یک دستگاه الکتریکی بسیار کارآمد ایجاد کند.

استفاده از کولرگازی کلاس A 18000 BTU/h به جای کولرگازی کلاس G بیش از 40 درصد در مصرف برق و هزینه ها صرفه جویی می کند. و اگر به جای یخچال D از یخچال کلاس A استفاده کنید، 25 درصد صرفه جویی خواهید کرد. جدول زیر میزان پس انداز را نشان می دهد اگر هر درجه با درجه A جایگزین شود.

نرخ پس انداز گروه بهره وری انرژی
11% ب – الف
  19% ج – الف
 25% آره
32% روشن است
36% ف – الف
بیش از 40 درصد GA

9 – پرتاب باد کولر گازی چقدر است؟

وزش باد به این معنی است که یخچال تا چه اندازه می تواند هوای سرد را حمل کند. به سادگی. فروشندگان کولر گازی معمولاً از عدد به متر استفاده می کنند و به درستی هم هستند. به عنوان مثال، آنها می گویند که تخلیه این کولر 10 متر است، و یک – تا 20 متر. البته باد شدیدتر به معنای کولر گازی بهتر نیز می باشد.

 سعی کنید یخچالی با حداقل باد 10 متر تهیه کنید. برخی از مدل‌های جدیدتر از فناوری‌هایی استفاده می‌کنند که باد را فقط به سمتی هدایت می‌کنند که افراد در آن می‌نشینند و وقتی کسی در اتاق نیست مصرف انرژی را به حداقل می‌رساند تا برق کمتری مصرف کند.

10 – کولر گازی بی صدا

کولر گازی با کمترین میزان صدا بخرید. صدای کولر گازی یکی از فاکتورهایی است که در هنگام خرید باید به آن دقت کرد، اما از کجا بفهمیم صدای کولر چقدر است؟ توجه به میزان دسی بل (dB) کولر گازی بسیار آسان است. مقدار کمتر این نشانگر به معنای نویز کمتر است. این عدد توسط تمامی تولیدکنندگان در کاتالوگ محصولاتشان درج شده است.

11. خرید کولر گازی با گارانتی یا بدون گارانتی؟

چند کولر گازی که در بازار یافت می شوند به کولر گازی بانه معروف هستند. برخی از آنها را می توان بدون گارانتی فقط در بازار آزاد یافت (معروف ترین آنها یخچال طرح جنرال لبخند با جعبه نارنجی است) در حالی که برخی دیگر را می توان با یا بدون گارانتی خریداری کرد. مثلا کولر گازی سامسونگ و ال جی و جنرال با گارانتی و بدون گارانتی بخرید.

 خرید کولر گازی با گارانتی این مزیت را دارد که می توانید از وجود مدل مشابه بدون گارانتی با قیمت کمتر چشم پوشی کنید. از همه مهمتر اکثر کولر گازی های اسپلیت بدون گارانتی لوله مسی ندارند و برای نصب کولر علاوه بر هزینه نصب باید هزینه این لوله ها را نیز پرداخت کنید. گاهی اوقات کولرهای گازی بدون گارانتی زمانی به کار می آیند که مایع خنک کننده آنها تمام می شود و شما باید در جیب خود بروید،

علاوه بر توابع ذکر شده، عملکردهای دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. اینکه کولر گازی مورد نظر دارای توربین بادی چند جهته است یا خیر. برخی از کولر گازی فقط می توانند باد را به سمت بالا و پایین هدایت کنند، در حالی که برخی دیگر – چپ و راست. خاموش شدن (زمان خواب) و تایمرها در هر زمانی بسیار مفید هستند.

 قابلیت جدیدی به کولرها اضافه شده است که در برابر پشه، مگس و آفات محافظت می کند که شاید برای برخی جالب باشد. حتما به ریموت کنترل کولری که می خرید دقت کنید (اگر دارید). برخی از کنترل های از راه دور کار با کولر گازی را آسان می کنند، در حالی که برخی دیگر به چندین ساعت آموزش نیاز دارند.

12. کدام برند کولر گازی بخریم؟

با توجه به گستردگی برند های کولر گازی در بازار باید با توجه به به ویژگی مدل هر بندی با توجه به نوع اب و هوای منطقه خود تصمیم بگیرید که چه نوع کولر گازی تهییه کنید که برای انتخاب بهتر نوع برند کولر گازی بهتر است با سرمارسان تماس بگیرید تا انتخاب بهتری در خرید کولر گازی داشته باشید تا راهنمای خرید کولر گازی به خوبی انجام شود . 

13. در چه منطقه ای با چه آب و هوایی زندگی می کنید؟

بر اساس این گزارش، واحدهای تبرید گازی به سه کلاس اقلیمی معتدل (T1)، سردسیری (T2) و گرمسیری (T3) تقسیم می شوند. یخچال های با کلاس آب و هوای گرمسیری در مناطق گرمسیری مانند هرمزگان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان استفاده می شود. نوع کلاس آب و هوای هر کولر گازی بر روی برچسب انرژی آن مشخص شده است.

چه فرقی بین گاز R410 با گاز R22 می کند ؟

در واقع تفاوت گاز R22 با گاز R410 در جذب و ازاد کردن گرما است به این صورت که جذب و ازاد کردن گرما در گاز R22 نسبت به R410 یا پیورون (PURON) کمتر است و بازده کمتری نسبت به ان دارد. گاز موجود در کولرهای اینورتر معمولا R410 می‌باشد. گاز R22 (دی کلروفلورمتان) که با نام گاز فرئون نیز شناخته می‌شود بعد از آنکه جایگزین گاز R12 شد همواره به عنوان گاز مبرد سیستم‌های سرمایشی استفاده می‌شود. این گاز عضوی از خانواده بزرگ هیدروفلوئوروکربن‌ها است که هیچ رنگ و بویی ندارد د. هرچند که به دلیل اثرات تخریبی که بر محیط زیست و لایه اوزون دارد امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و از سال ۲۰۱۲ در کشورهای توسعه یافته استفاده از آن ممنوع شده است اما همچنان به عنوان یکی از گازهای محبوب برای سیستم‌های سرمایشی شناخته می‌شود.

این گاز به علت ویژگی‌های شیمیایی خاصی که دارد هم در سیستم‌های برودتی بالای صفر و هم زیر صفر مناسب است. گاز R22 در میان تمام گازهای مبرد به عنوان سرمازاترین گاز شناخته می‌شود به همین دلیل است علی‌رغم داشتن اثرات تخریبی بر محیط زیست همچنان محبوبیت بالایی دارد. دومین تفاوت گاز R22 با گاز R410 این است که گاز R410a دارای نقطه‌ جوش منفی ۵۱٫۴- درجه است که در مقایسه با گاز R22 که دارای نقطه‌ جوش منفی ۴۰٫۸ درجه است و بازده بسیار بالاتری داشته و سازگار با ODP نیز می‌باشد که دارای ظرفیت سرما سازی بسیار خوبی بوده و برای مبدل‌‌های حرارتی کوچک مانند کولر گازی بسیار عالی است. مزیت های گاز R410 نسبت به گاز R22

  • R410 در جذب و ازاد شدن گرما بهتر از مبرد R22 عمل می‌کند.
  • کمپرسور R410 خنک تر از R22 کار می کند؛ همچنین ریسک خراب شدن ان به دلیل Over Heat کاهش می یابد.
  • نسبت حلالیت R410 در روغن سنتیتک بیشتر از حلالیت R22 در روغن ماینرال است. به همین دلیل سیستم R410a دارای خوردگی و سایش کمتر از سیستم R22 است.
  • R410 مقدار شارژ کمتری نسبت به R22 دارد.
  • R410 آنتالپی بالاتر و نقطه جوش پایین تری نسبت به R22 دارد.
  • استفاده R410 در دستگاه‌های تهویه مطبوع باعث عمر بیشتر قطعات، سرمای بیشتر و ماندگاری بالاتر می شود.
  • کمپرسوری که از مبرد R410 استفاده می‌کند فشار بیشتری نسبت به کمپرسور های حاوی گاز R22 به سیستم و لوله‌ها انتقال می‌دهد و باعث بهبود سرمادهی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *